Halı Saha Kaç Metre ?

 halı saha boyutları, halı saha ebatları ve halı saha büyüklüğü, halı saha yapımı ve kullanımı için önemli konulardır. Halı saha boyutları, oyunun türüne, oyuncu sayısına ve mevcut alana göre değişebilir.

Genellikle, futbol için kullanılan halı sahaları, Standard boyutları olan 100×64 metre ile 110×64 metre arasında değişebilir. Bu boyutlar, oyunun Standard kurallarına uygun olarak, futbol için yeterli alanı sağlar.

Örnek Halı Saha Ölçüleri

18 * 36 metre= 648 m²

20 * 40 metre = 800 m²

25 * 40 metre = 1000 m²

25 * 45 metre = 1125 m²

28 * 48 metre = 1344 m²

30 * 50 metre = 1500 m²

32 * 52 metre = 1664 m²

Ayrıca bu ölçülerde Halı Saha Yapılabilir

Bu boyutlar genel olarak kabul edilen standartlar ancak her oyunun veya organizasyonun ihtiyacına göre değişebilir. Örneğin, eğitim amaçlı olarak kullanılacak halı sahaları daha küçük boyutlarda olabilir, ancak turnuvalar veya profesyonel oyunlar için daha büyük boyutlarda halı sahalar gerekebilir.

Halı saha büyüklüğü, yapılacak yatırıma ve mevcut alana göre değişebilir. Örneğin, büyük spor salonlarında daha büyük boyutlarda halı sahalar yapılabilirken, küçük spor salonlarında daha küçük boyutlarda halı sahalar yapılabilir. Ayrıca, halı sahanın kullanım amacına göre de büyüklük değişebilir. Örneğin, eğitim amaçlı olarak kullanılacak halı sahaları daha küçük olabilirken, turnuvalar veya profesyonel oyunlar için daha büyük halı sahalar gerekebilir.

Halı Saha Ebatları Neye Göre Değişir?

Halı saha ebatları, oyunun Standard kurallarına uygun olarak belirlenir. Bu ebatlar, oyunun türüne, oyuncu sayısına ve mevcut alana göre değişebilir. Halı saha ebatları, oyunun Standard kurallarına uygun olarak belirlenir ve oyunun keyifli ve güvenli bir şekilde oynanmasını sağlar.

halı saha yapımı için yatırım yapacak olanlar, maliyetleri dikkatli bir şekilde planlamak ve oyunun Standard kurallarına uygun olarak halı saha boyutlarını seçmek önemlidir.

Oneycenter FARKI ile Sizi Bekleyenlere için Sıcak Bir Çayımız Her zaman VAR !

Kafeteryamızda 7/24 Sıcak Çay ikramımız ücretsiz olarak bulunmaktadır. Açıkanlar için Tost Yapılabilmektedir Bunun yanı sıra çikolata bisküvi kek gibi market ürünlerimiz mevcuttur.

Adresimiz ve Telefon Numalarımız ; 

Yüceler Mahallesi Aşağı Orta Sokak. No:33/1 Ünye- ORDU

Yol Tarafi : https://goo.gl/maps/J5YaAEMoCCXbvBE99

Telefon : 0452 333 88 88

Whatsap Tel : 0507 396 52 52

Bir cevap yazın